Otoczenie ma znaczenie! Przygotuj się do pracy

Praca w domu to piękna alternatywa, o której marzy większość etatowców. Można wstać z łóżka o dowolnej godzinie lub pracować w pościeli, ciesząc się ciepłą kołdrą i wygodnym łóżkiem. Rzeczywistość często wygląda inaczej, jednak czasem warto skorzystać z możliwości pracy w fotelu z laptopem na kolanach.

Miejsce pracy jest twoim przyjacielem

Biurko, krzesło i komputer są trzema najważniejszymi narzędziami pracy freelancera. Jeśli na blacie panuje chaos i bałagan, ciężko skupić się na wykonywanym zadaniu, natomiast jeśli krzesło pozostawia wiele do życzenia, wielogodzinne przebywanie przed monitorem stanie się koszmarem i piekłem. Na temat zacinającego się komputera, prawdopodobnie nie muszę pisać… Nikt nie lubi problemów ze sprzętem, które mogą wyprowadzić z równowagi nawet mnicha.

Jak przygotować swoje biurko do pracy? Ja zaczynam od posprzątania niepotrzebnych rzeczy, które mogą odwrócić moją uwagę od monitora. Papiery, gazety i fizyczne wersje dokumentów chowam do szafki, a telefon, tytoń, bibułki i filtry do papierosów, odkładam jak najdalej – tak, by zniknęły z mojego pola widzenia. Pozostawiam jedynie klawiaturę i monitor.

Fotel powinien być wygodny i dopasowany indywidualnie do potrzeb użytkownika. Drewniane krzesła można wstawić do kuchni, ale z miejsca pracy powinny zniknąć jak najszybciej. Doskonałym wyborem na wielogodzinne sesje, są modele dla gamerów. Nie należą może do tanich, ale ich kształt, materiały i wykonanie, gwarantują satysfakcję i zadowolenie.

Przygotowanie komputera powinno sprawić najmniej problemów, ponieważ pozostawiamy jedynie najpotrzebniejsze narzędzia (m.in. Word, skrzynka e-mail, aplikacja sprawdzająca błędy, słownik synonimów i plik z wytycznymi – tak wygląda to w moim przypadku, jako copywritera). Najważniejsze jest wyłączenie stron, które mogą ukraść cenny czas, czyli Netflix, Youtube, Facebook itp.

Ucieknij z pokoju

Praca w domu może być smutna i dobijająca. Często nie mamy się do kogo odezwać, więc szukamy sposobu, by uciec po prostu od samotności – dlatego tak ciężko oderwać się od Facebooka.

Wielu znajomych z branży, stawia na pracę w plenerze. Jest to świetne rozwiązanie, które pozwala na ucieczkę z ciasnego pokoju, dotlenienie, kontakt z przyrodą i pozbycie się skóry w kolorze papieru.

Osobiście wybieram strefy Coworkingu, dostępne już w większości centrów handlowych. Zabrzmi to dziwnie, jednak od razu lepiej jest mi pracować, jeśli otaczają mnie ludzie i mogę na nich spojrzeć, podczas próby złapania myśli i inspiracji. Nie potrafię pracować na dworze, ponieważ słońce, piękno natury i śpiew ptaków, absorbują moją uwagę na tyle, że nie jestem w stanie skupić się na zleceniu.  

Zapraszam was do dyskusji, ponieważ jestem ciekaw, jak wygląda to w waszym przypadku.

5 thoughts on “Otoczenie ma znaczenie! Przygotuj się do pracy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *